TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASINA KATILDIK

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin (TİM) sürdürülebilir kalkınma yolunda yenilikçi çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası 8-9-10 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık ve Trakya TTO Girişimcilik Uzman Yardımcısı Ufuk Duymaz ile Üniversite Sanayi İşbirliği Uzman Yardımcısı Barış Karol etkinlikte yer alarak, Trakya Teknopark ve Trakya Üniversitesi stantlarında katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılarak destek verdiği; TİM’in ev sahipliğinde ekonomiden bilime, spordan sinemaya birçok konunun ele alındığı etkinlikte, üç gün boyunca birçok ülkeden fark yaratan profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Üç gün boyunca yaklaşık olarak 60 bin ziyaretçinin katıldığı; Ar-Ge Proje Pazarı Sergileri, Maker Sergisi, Girişimci Mucitler Sergisi ve TİM-TEB Girişim Evi Sergisi gibi birçok projenin sunulduğu organizasyonda, yoğun bir program geride kaldı.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin de katıldığı organizasyonda, İpsala Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Yusuf Avşar’ın “Otomatik Kayar Kapı Sistemleri için Doğrusal Motor Projesi” ile Eczacılık Fakültesi öğrencileri İrem Tunalı ve Beşir Sefa Mumay’ın “Tükettiğini İnceleme Platformu Projesi” Üniversitemiz standında sergilendi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’nin de ziyaret ettiği standımızda Trakya Teknopark firmaları Guru Sistem Yönetim ve Yazılım ile İntersonik Makina Sanayi proje ve ürünlerini sergilediler. Trakya Teknopark’ta bulunan akademisyen firmalarımızdan ve aynı zamanda Edirne TİM-TEB Girişim Evi girişimcilerinden B-Smart firması kurucu ortaklarından İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Süleyman Gökhan Günay TİM-TEB Girişim Evi Salonunda yatırımcı sunumu yaparak projelerini tanıtma fırsatı elde ettiler.