TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİRİNCİ ENERJİ KÜMELENME TOPLANTISI YAPILDI

Avrupa üniversitelerinin SET (Stratejik Enerji Teknolojileri) planı çerçevesinde araştırma, inovasyon ve eğitim kapasitelerini harekete geçirmek için başlatılan UNI-SET projesi çerçevesinde, üniversitemizin birinci enerji kümelenme toplantısı, Rektörümüz Prof.Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Metin Aydoğdu, Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yrd.Doç.Dr. Oğuzhan Erdem ve üniversitemizin çeşitli bölümlerinden öğretim elemanlarının katılımı ile Mühendislik Fakültesi’nde 09.03.2016 Çarşamba günü saat 16.00’da yapıldı.

Mühendislik Fakültesi öğretim üyemiz Yrd.Doç.Dr. Doğan Eryener’in Norveç’te gerçekleştirilen UNI-SET birinci enerji kümelenme etkinliğinin sonuç ve etkilerine ilişkin bir sunum yaptığı toplantıda, Trakya Üniversitesinin, Avrupa Stratejik Enerji Teknoloji Planı kapsamında, enerji alanındaki durumu, sorunları ve işlevleri tartışıldı.

Rektörümüz konuşmasında Üniversitemizin nitelikli öğretim üyesi varlığı ile enerji kümelenmesinde öne çıkabileceğini, bu konuda Rektörlük olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Toplantı sonucunda, enerji alanında disiplinler arası bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verildi. Çalışma grubuna ilişkin tüm birimlere duyuru yapılması ve kısa zamanda bu grubun, farklı disiplinlerden katılımcılarla oluşturularak çalışmalarına başlaması ve enerji alanında üniversitemizin yol haritasının belirlenmesine karar verildi.