SOSYAL ALANDA HORIZON 2020 KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, daha öncesinde KOBİ ve sağlık alanında gerçekleştirilen Horizon 2020 Konferansının ikincisi sosyal alanda gerçekleştirildi. 16 Aralık 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi B7 Salonu’nda yapılan konferansa; Eğitim Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu, İpsala Meslek Yüksekokulu, Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Havsa Meslek Yüksekokulu, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulundan akademisyenler katıldılar.

Etkinlikte açılış konuşmalarına geçildiğinde Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık, Horizon 2020 konferansının ilkini gerçekleştirdikten sonra sosyal alandaki akademisyenlerimizden yoğun talep geldiğini ve bunun üzerine bugün burada olduklarını belirtti ve bu salondan birçok Avrupa Birliği projesinin çıkacağına inandığını söyledi. Trakya Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Yrd. Doç. Dr. Nilhan Ürkmez Taşkın yaptığı konuşmasında Avrupa Birliği projelerinde disiplinler arası çalışmanın önemine vurgu yaparak, akademisyenlerin projelerde birbirlerini desteklemesi gerektiğini belirtti.

TÜBİTAK Kıdemli Uzmanı Burcu Göğüş Doğan Ufuk 2020’de Sosyal ve Beşeri Bilimler konulu sunumlarını gerçekleştirerek Ufuk 2020’de Türkiye’nin yerini ve başvuruda dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgilendirmeler yaptı. Ardından TÜBİTAK Uzmanı Sonay Aydın Ufuk 2020’de Toplum ile ve Toplum için Bilim konulu sunumunda açık çağrılar ve başvuru sürecinde takip edilmesi gereken kaynakları katılımcılarla paylaştı. Bilgilendirmelerin ardından, Alfanorm kurucu ortakları Muzaffer Öztan ve Ateş Öztan yaptıkları Avrupa Birliği projeleri süreçlerinde yaşadıklarını paylaşarak dikkat etmeleri gereken konulara dikkat çektiler.

Programın sona ermesinin ardından; akademisyenlerimiz ile konuşmacılarımız ve Trakya TTO uzmanları ikili görüşmeler yaparak bilgi paylaşımında bulundular ve gerçekleştirilecek Avrupa Birliği projelerinin ilk adımlarını attılar.