PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ’NİN DÖRDÜNCÜSÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK

Trakya Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi IV” 26-27 Aralık 2016 tarihlerinde Trakya Üniversitesi “Girişimcilik Topluluğu” ile “Genetik ve Biyoteknoloji Topluluğu” üyesi öğrencilerin katılımıyla Trakya Teknopark’ta gerçekleştirildi.

Trakya TTO Proje Uzmanı Çiğdem Beji tarafından verilen ve iki gün süren “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” proje terminolojisi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı hakkında bilgiler ile başladı. Proje içerisinde fikrin öneminden bahseden Beji, fikirlerin projeye dökülmesinin önemini vurguladı. Eğitim içerisinde oluşturulan proje grupları ile uygulamalı çalışmalar yapılarak öğrencilerin proje kavramını algılamaları ve uygulamaya dökmeleri açısından ciddi kazanımlar elde etmeleri sağlandı. 

Edirne TİM TEB Girişim Evi yetkilisi Neslinur Turan, Girişim Evi tanıtımıyla başladığı konuşmasında; kendisinin de dahil olduğu Erasmus+ ve Öğrenci Değişim Programları hakkında bilgiler aktardı. Trakya TTO Üniversite Sanayi İşbirliği Uzman Yardımcısı Barış Karol ise TÜBİTAK tarafından düzenlenen öğrenci proje yarışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Eğitim sonunda Trakya TTO Proje Uzmanı Çiğdem Beji tarafından eğitime katılan öğrencilere katılım belgeleri verildi.