LİLA KAĞIT FABRİKASI ZİYARET EDİLDİ

10 Kasım 2016 tarihinde, Trakya TTO Direktörü Yrd. Doç. Dr. Nilhan Ürkmez Taşkın ve Üniversite Sanayi İşbirliği Uzman Yardımcısı Barış Karol ile birlikte Lila Kağıt Fabrikasına ziyarette bulunduk.

Ziyaretimizde Fabrika Direktörü Kenan Telli, Eğitim ve Kurumsal İletişim Müdürü Banu Yaran Kılıç, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Grup Müdürü Aydan Yalçınkaya, Fabrika İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Erkan Kırma ve TPM Mühendisi Murat Saka bizleri ağırladılar.

Lila Kağıt ile Trakya Üniversitesi arasındaki işbirliklerini güçlendirmek adına görüş ve temennilerin aktarıldığı toplantıda; uygulamalı öğrenci lisans projeleri, öğrencilerin üniversitede kazandıkları teorik bilgiyi sanayide kullanma imkanı sağlayan ve iş hayatına ilk adımı lisans döneminde atabilmesini sağlayan “Intern Mühendislik” uygulaması üzerine görüşler paylaşıldı.

Ayrıca, Trakya TTO’nun desteğiyle Üniversitemizde kağıt üretimi üzerine ön lisans programları oluşturulması talebinin tarafımıza iletildiği toplantıda, işbirliklerinin hızla oluşturulması adına çalışmaların başlatılması konusunda mutabakata varılmıştır.