17. EMBL/EMBO Bilim ve Toplum Konferansı / Bugün İçinde Geçmiş: Belleğin Oluşumu

Tarih: 3-4 Kasım 2016

Yer: EMBL, Heidelberg, Almanya

Kayıt için son başvuru tarihi: 28 Ekim 2016

Konferans Hakkında:

EMBL/EMBO Bilim ve Toplum buluşmalarının amacı, toplumun her kesiminden insanların, yaşam bilimleri alanındaki güncel gelişmelere ulaşabilmesi, bu gelişmelerin etkilerinden haberdar olmasıdır. Konferans, toplumun her kesiminden konuya ilgi duyan, alanda çalışan biyolog, davranış ve sosyal bilim insanı ile farklı disiplinlerden öğrencileri biraraya getirmektedir.

Konferansta,

  • Moleküler bellek
  • İnsan belleği: kökeni, mekanizmaları, anlamı
  • Bellek: düzenden, yeniden düzene ve unutmaya
  • Nomal, ölçüsüzlük, ve genişletilmiş insan belleği

Konferansa, yukarıda bahsedilen konulara ilgi duyan herkes katılabilir.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve kayıt içinhttp://www.embl.de/training/events/2016/SNS16-01/index.html ağ bağlantısını ziyaret ediniz.

EMBL kurs ve sempozyumları hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınız için TÜBİTAK, Uluslarası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden Dr. Jale ŞAHİN’e,jale.sahin@tubitak.gov.tr , e-posta gönderebilirsiniz.

EMBL

1974 yılında kurulan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı (European Molecular Biology Laboratory?EMBL), yaşam bilimleri alanında Dünyanın önde gelen çokuluslu araştırma kurumuları arasında yer almaktadır. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de bulunan beş merkezden oluşan EMBL, temel yaşam bilimleri alanında, enstitülerinde gerçekleşen bilimsel çalışmaların yanında pek çok bilim insanını biraraya getirecek platformların oluşmasına imkân sağlamaktadır. EMBL merkezleri hakkında detaylı bilgi için www.embl.de ağ sayfasını ziyaret ediniz.